e-shop
 

Odsávací stoly KEMPER


Jakékoliv zařízení na dělení materiálu řezáním musí provádět řez v první řadě optimálně a kvalitně.

Ke splnění tohoto základního předpokladu není při dělení kovových materiálů zapotřebí pouze perfektní kyslíkové, plazmové nebo laserové zařízení, ale i perfektní stůl, na kterém lze tuto technologii provádět s největší přesností.

Při řezání kovových materiálů musí být zajištěno odsávání vznikajících škodlivin, aby nebylo ohroženo zdraví osob v okolí tohoto pracoviště. Prach, jiskry a dým mají vliv také na chod vlastního řezacího zařízení.

Účinnost odsávání je velmi výrazně ovlivněna vlastnostmi a konstrukcí stolu. Pro zachování co nejnižšího sacího výkonu musí být stůl rozdělen do jednotlivých samostatně odsávaných sekcí. Odsávání jednotlivích sekcí je automaticky aktivováno řídícím systémem.

K ochraně filtračního zařízení před vznikem požáru, který mohou způsobit nasáté jiskry, musí být stůl konstruován tak, aby byl odsávaný vzduch předčištěn.

Pro bezproblémový chod zařízení je rovněž velmi důležitá pravidelná údržba stolu. Odsávací stůl by měl být konstruován tak, aby umožňoval snadnou a jednoduchou údržbu stolu. U odsávacích stolů pro řezání znamená údržba většinou čištění. Stoly jsou vybaveny vyjímatelnými podkladními profily, lehce vyjímatelnými rošty a vanami pro záchyt strusky a hrubých prachových nečistot.


 
 
PLAZMATECH SYSTEMS / KJELLBERG.CZ / WAY TO THE CUTTING TECHNOLOGY
hlavní stranahlavní stranae-mailový formulářanglickyněmeckyčesky mapa webových stránek